Esentepe Mh Tuna Cd Anı St A Blok N:116 K:4 D:7 16120 Nilüfer BURSA
  • + 90 224 - 249 3637 (pbx) info@pasabilgisayar.com

Network & Güvenlik

Network & Güvenlik

 

UTM / Firewall yetenekleri ile iş devamlılığınız için daha çok güvenlik ve kontrol sağlar. Tecrübe ile hazırlanmış, dünyanın endüstriyel Multicore UTM cihazları üst seviyede koruma ve kolay kullanıcı kontrolü yetenekleri ile iş devamlılığınızı arttırır.

En değerli varlığınız olan bilginin, gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliği, sürekli artan iç ve dış saldırıların tehdidi altında. Bilginin olduğu her ortam ve katmanda, kolay yönetilebilir, kapsamlı ve entegre güvenlik çözümlerimiz ile daha fazla güvenlik!

Kullanıcıların, her ortamdan, kesintisiz ve kolay erişim talebi, giderek artan ve karmaşıklaşan tehditler ve zorunlu yasal düzenlemeler, kapsamlı güvenlik çözümlerini kaçınılmaz kılıyor. Her katmanı kapsayan bir güvenlik zinciri oluşturabilmek için çözümler sunuyoruz.

Ağ Güvenliği Çözümleri
Geniş Alan Ağı Güvenliği
Kablosuz Alan Ağı Güvenliği
Ağ Erişim Kontrolü (NAC)
İnternet Güvenliği Çözümleri
E-Posta Güvenliği

E-posta trafiği, mobil kullanıcıların katılımıyla ciddi şekilde artarken, güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Kullanıcı tarafından istenmeyen e-posta sayısında ciddi artışlar gözlenirken, bu durum ciddi zaman ve verim kaybına sebep oluyor.

Anti-virüs, anti-spam, anti-trojan, anti-worm, anti-phishing çözümlerimiz ile e-posta servislerini güvenilir hale getiriyor. Müşterilerimizi istenmeyen veya uygun olmayan e-postalardan ve güvenlik tehditlerinden aktif olarak koruyoruz.
Güvenlik Duvarı (Firewall)

İnternet bağlantısı yapılan ve özellikle sunucu servislerine sahip olan her ağ bir güvenlik duvarına ihtiyaç duyar. Güvenlik duvarları sayesinde, güvenlik politikalarınıza bağlı olarak, yerel ağınıza dışarıdan gelebilecek bağlantıları kontrol edebilirsiniz. Güvenlik duvarları sizi sadece dışarıdan gelen tehditlere karşı değil, aynı zamanda iç ağdan gelmesi muhtemel saldırılara karşı da koruyabilmelidir. Güvenlik duvarı çözümlerimiz, mevcut ağınızın güvenliğini sağlarken, Sanal Özel Ağ (VPN) teknolojisi ile uzaktan erişimleri de güvenli hale getirmektedir.

Güvenlik duvarı çözümünü daha kapsamlı bir koruma kalkanına dönüştürmek için UTM (Unified Threat Management) çözümünü sunuyoruz.   UTM çözümlerimiz, saldırı tespit ve koruma, web ve içerik filtreleme, anti-virüs, anti-spam, trafik ayarlama, bağlantı denetimi gibi birçok özellik sunarken, kapsamlı ve kolay yönetilebilen güvenlik altyapısı sağlıyor.
Web Güvenliği
Sunucu Güvenliği
Sunucuların fiziksel güvenliği

İşletim sisteminin güvenliği
UTM cihazları ile ağ güvenliğinin sağlanması
Loglama
Veri yedekleme
Saldırı Algılama ve Önleme Sistemleri (IPS)
Uzaktan Güvenli Erişim (VPN)
Son Kullanıcı Güvenliği Çözümleri
Son kullanıcıya yönelik güvenlik çözümleri, kurumların güvenlik mimarisindeki son savunma katmanı olarak görev yapar. Bu katmanda genellikle ağ geçidi seviyesinde güvenlik önlemleri alınır ancak bu önlemler yetersiz kalır. Anti-x yazılımları da tek başına istenen güvenliği sağlamayacaktır. Son kullanıcıları hem dışarıdan hem yerel ağdan gelen tehditlere karşı korurken, kurum dışına bilgi çıkarılması, kaybolan veya çalınan bir cihazla değerli verilerin kaybının da engellenmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda sunduğumuz bütünleşik çözümler farklı servisler içermektedir:
 
 
 
Kullanıcı tabanlı güvenlik duvarları
Uygulama güvenlik duvarları,
Anti-virüs, anti-spyware yazılımları
Fiziksel port (usb vb.) kısıtlamaları
Disk şifreleme çözümleri 
Son kullanıcı güvenliği çözümlerimiz, kolayca yönetilebilen bileşenleriyle daha verimli ve güvenli çalışma ortamı sağlıyor.
Veri Güvenliği Çözümleri
Log Yönetimi Çözümleri
Ağınızda bulunan tüm donanım ve yazılımlarından çeşitli bilgiler toplayarak sizlere daha doğru bir raporlama ve görüntüleme hizmeti sağlayan çözümler sunuyoruz. Sunulan çözümler aynı zamanda 5651 sayılı yasanın gerekliliklerini de yerine getirmektedir.

Sistem bileşenleri üzerinde tutulan kayıtlar, güvenlik, kanıt oluşturmak ve sorun giderme gibi amaçlarla kullanılır. Log yönetimi, ISO 27001, PCI, 5651 sayılı yasa gibi düzenlemelere uyum sağlamak için de gerekmektedir. Tutulan kayıtlar ile kullanıcı aktiviteleri, sistem performans değerleri, veri tabanı erişimi detayları gibi birçok bilginin toplanması ve kaydedilmesi mümkündür. 
5651 Sayılı Yasa Çözümleri
15 Kasım 2008’de resmi olarak yürürlüğe girmiş olan 5651 sayılı yasa, internet üzerinde suç oluşturabilecek durumlara karşı suçlunun takibi ve bulunmasını amaçlamaktadır. Bu sayede, internet üzerinden işlenen bilişim suçlarının önemli ölçüde önüne geçilerek, kullanıcıların internet üzerinden aldatılmalarını ve kötü amaçlı içeriklerden korunması amaçlanmaktadır.

Telefon: + 90 224 - 249 3637 (pbx)

Adres: Esentepe Mh Tuna Cd Anı St A Blok N:116 K:4 D:7 16120 Nilüfer BURSA

E-Posta: info@pasabilgisayar.com