Esentepe Mh Tuna Cd Anı St A Blok N:116 K:4 D:7 16120 Nilüfer BURSA
  • + 90 224 - 249 3637 (pbx) info@pasabilgisayar.com

Kurumsal Antivirüs Çözümleri

Kurumsal Antivirüs Çözümleri

Yaygınlaşan Internet uygulamaları ve kullanımları, beraberinde virüs, spy ve spam gibi istenmeyen davetsiz misafirlerin sistemlerimize zarar vermesine, performans ve en önemlisi de veri kayıplarına neden olabilmektedirler.
Firmalar, sürekli çoğalan ve şekil değiştiren bu zararlı kodlara karşı, etkin ve düzenli güncellenen bir korumaya ihtiyaç duymaktadırlar.
Bu nedenle gerek anti-virüs gerek anti-spam ürünleri, arka planda sürekli güncellenen bir veritabanına sahiptirler. Dolayısıyla bu ürünler artık bir kez satın alınıp kurulan ürünlerden ziyade, düzenli güncelleştirme ve takip gerektiren servisler haline dönüşmüştür.
 
B Bilişim olarak kurumsal alanda önde gelen antivirüs ürünlerinin satışını yapmaktayız.
 

 

Tehlikelere Açık Noktaların Belirlenmesi:
Temel hedef sistemlerdeki virüsleri temizlemek yerine, virüs bulaşmasını en baştan engellemektir. Bunun için her sistemde, virüs tehditi olabilecek giriş kaynaklarının belirlenip, bunlara yönelik doğru ürünlerin seçilmesi ve koruma alt yapısının kurulması gerekir.

Kullanıcı Yetkilerinin Kısıtlanması:
Genel de virüs, kullanıcı bilgisayarlarından bulaşır. Bu nedenle kullanıcılara ihtiyaçları olan minimum seviyede hak verilmeli. Alınacak basit ancak profesyonel tedbirlerle, bir çok felaket oluşmadan önlenebilir.

Doğru Ürün ve Konfigürasyonların Belirlenmesi:
Mutlaka lisanslı ürün kullanılmalıdır. Tüm antivirüs/antispam ürünleri arka tarafta günlük hatta saatlik seviyede sürekli güncellenen veritabanlarına sahiptir. Düzenli güncellenmeyen ürünlerle gerçek bir koruma sağlamak mümkün olamaz.
 
Yönetimsel işlemler:
Otomatik güncelleştirmeler, uzaktan kurumlar, otomatik taramalar, raporlamalar gibi, ürün üzerinde uzmanlık gerektiren kurulum ve ayarlamaları yapılması ve takibi.

Telefon: + 90 224 - 249 3637 (pbx)

Adres: Esentepe Mh Tuna Cd Anı St A Blok N:116 K:4 D:7 16120 Nilüfer BURSA

E-Posta: info@pasabilgisayar.com